Srpen 2016

Život po svatbě a s dítětem

9. srpna 2016 v 20:14 | Veronika B. |  Život
Už je to téměř rok a měsíc po naší svatbě... a dokonce s dítětem... co Vám budu povídat... svatební cesta, ta ještě nebyla. Ale říkám si... měla by vlastně být? Dřív se jezdilo na svatební cestu, aby se ti dva zamilovaní blázni vrátili 2+1. My jsme měli jet na Tenerife...no, ale jeli prarodiče... mě gynekolog nedovolil letět v 9.tt kvůli kolísavému krevnímu tlaku... nevadí!

Pojedu za x let, nicméně... k tomu, jak to tedy je. Nebudu mlžit, těch radostných chvilek ve dvou je samozřejmě méně. Ty večery a rána, kdy byl sex na denním pořádku se vystřídala za to, kdo zvládne rychleji domácí práce. Vypadá to asi tak, že když dítě usne, zvládnu během hodiny takových činností, které bych nikdy nezvládla za den - prádlo, nádobí, celkový úklid, sebe... škola... no, jo, doháním to zase dálkově... fjůůů. To je ale večer, protože přes den ten malej smetáček moc nespí. Tím moc, myslím, že mám štěstí, pokud usne na půl hodiny 2x za den. Cvičíme, blbneme... ale je ten tvor je neunavitelný... naše rána s manželem, namísto ranního sexu vystřídal boj o koupelnu a o to, že jeden z nás předstírá, že hrooozně tvrdě spí, aby nemusel s Emou vstávat. Pochopitelně se nejčastěji stává to, že předstíráme oba. Potom jsme svědky velmi hlasitého koncertu naší dcery... ále je fakt strašně důležitý na sebe si tu chvilku najít.

Neumím si představit, že by jsme žili zase jenom pro naši dceru a i v tom celkovém fofru sebe odsunuli na zadní kolej. Upřímně, pokud je chlap u porodu, ne každej to asi zvládne úplně odbourat, myslím tím u sexu, takže je pochopitelné, že si tu cestu musíte k sobe zase najít. Nicméně, najděte si na sebe za den alespoň 10 minut na pár objetí, pusinek a pár slov, někdy to udělá víc, než sex ráno a večer.. pochopitelně jsem taky zjistila, že člověk je občas trošku myšlenkama jinde - probudí se to dítě teď nebo až za 10 minut? Velká výhoda je, když už máte pomalu zaveden nějaký režim a víte, že dítě se poprvý probudí o půlnoci... Ale - máte chůvičku? Máte, tak na to teď nemyslete, ona se ozve, až se něco bude dít... Aby byl člověk dobrým rodičem, musí být i tím sobcem, není to sobec, jako takový, leč jen tvor, který si potřebuje splnit svoje potřeby. Však sám A. Maslow vytvořil pyramidu potřeb a jako první, základní stavební kámen spokojenosti jsou práve ty fyziologické potřeby, jako jíst, čůrat, kakat a i ten sex. Když to píšu, tak vidím, jak se můj slovník na mateřské mění... no, snad bude někdy líp.

Jinak bych řekla, že se u nás nic zásadně nezměnilo, Ema je dítě z lásky, je spokojená, šťastná a pohodová, stejně jako my, zřejmě :-) Platí pravidlo - spokojená matka - spokojený dítě. A když je spokojená matka, je zřejmě spokojen i otec. Myslím, že to chce halvně klid, nohy v teple a hoooodně hooodně lásky, humoru, pozitivních myšlenek a všechno jde samo :-)

Jestli na sebe s manželem nemáte čas, zkuste si ho najít.. fakt pár minut... a jestli to nejde.. tak ty děti rychle vyrostou a uteče to, slibuju, vidím to každý den :-)

Rychlovka k letnímu obědu/večeři

4. srpna 2016 v 20:45 | Veronika B. |  Recepty
Dneska po dlouhé době zase tropy, v Praze teda okolo poledne jako na Sahaře...

K dnešnímu obědu jsem udělala Pražmu královskou, objednanou ze Světa bedýnek - a spokojenost! Manžel si s námi dnes udělal den volna, takže jsme rybku hodili na gril... k tomu jsem připravila na alobal brambory nakrájené na tenké kousky, zakápla olivovým olejem a posypala kořením z Korfu, nějaké přímo dělané na americké brambory, je z něho cítit hodně rozmarýn a je to výborné. Nakrájet na kostičky okurku a rajče... a rychlý letní oběd hotov....


K večeři manžel ugriloval steak z býka... za mě lepší ta ryba.. nejsem moc "masový typ", ale po celodenním pocení se, kdy jsem měla pocit, jako bych měla na kůži herkules.. jsem potřebovala nějaké osvěžení. Voda nepomáhala...pivo nemůžu, pořád kojím... a tak jsem si vzpomněla na zlatou klasiku vitamínu od babičky...

Takže:

  • 2 jablíčka
  • 4 mrkve
  • kešu oříšky
  • rozinky, brusinky... sušené borůvky...
  • olivový olej
omýt, oškrábat jak jablíčka, tak mrkvičky, nastrouhat na hrubo... smíchat... nasekat kešu oříšky, nasypat pár sušených rozinek, brusinek... borůvek.. já mám přímo takovou směs z Německa a zakápnout olivovým olejem...

Zlatá, rychlá, dobrá, nestárnoucí klasika, která byla zapomenutá v mé kuchyni... třeba i ve vaší a tak jsem Vám jí připomenula... takže rozhodně doporučuju udělat, krásně osvěží!