Červenec 2016

Must have tips

31. července 2016 v 18:04 | Veronika B. |  Mateřství
Po čase přicházejí zase moje "must have tips"...

1. Sportovní kočárek
Jelikož jsem si koupila trojkombinaci kočárku, ale jaksi jsem zjistila, že potřebuju trochu jiný sportovní kočár, pořídila jsem si Britax BMotion 4 Plus - za mě - absolutní pecka, dobře se skládá a to jednou rukou, dá se vyprat, nááádherně jezdí, supr kolečka, výborná manipulace, jediné mínus - dítě se nedá vozit čelem k sobě, ale Emička to zatím bere dobře, kouká ráda ven.

2. Homeopatika Thuya
Čeká nás druhé očkování... nechci si zažít to, co po první dávce, takže jsem pořídila homeopatika Thuya - všude čtu velmi pozitivní reakce - určitě se ozvu, jak to dopadlo u nás.

3. Beaba Babycook
Jelikož Ema zkouší už od 4. měsíce, ipřestože je kojená, první příkrmy, pořídila jsem si "vařič" s mixérem v jednom. Určitě se mrkněte na net, je to perfektní přístroj, vaří v páře = zdravější jídlo. Nakrajíte zeleninu, maso.. můžete vařit i rýži...dáte vodu - za 15 minut cink - otočením tlačítka umixujete a podáváte... skoro žádné špinavé nádobí.

4. Manduca
Nosítko se nám teď hroozně osvědčilo... na rychlé nákupy, na přecházení po městě, na chození po domě - nemáme výtah a když taháte nákup.. dítě...žádná sranda... investice za to něj stojí!

Prozatím vše - přístě budu pokračovat... a přístě se chci taky vrhnout na pár receptíků na příkrmy a dalších pár poznatků...

Pěkné dny, V.

Rodičovský příspěvek

19. července 2016 v 21:53 | Veronika B. |  Mateřství
Tože po delší časové pauze... nějak poslední dobou moc neužívám :-) Snažím se, ale nějak nestíííhám. Brzy napíšu proč.

Dneska bych chtěla napsat jenom krátký článek zase z mého života to spadá do rubriky mateřství - podání žádosti o rodičovský příspěvek - lidově "mateřská".

Lidi tomu říkaj mateřská, ale ve skutečnosti je mateřská 28 týdnů - na tu nastupuje maminka obvykle 6-8 týdnů před porodem a pokračuje do té doby, než je dítěti cca 5 měsíců - zkrátka těch 28 týdnů, u více miminek je to snad 37 týdnů. Pro příklad - já nastoupila 4. 1. 2016 na mateřskou - PPM (peněžitá pomoc v mateřství) a skončila mi teď 17. 7. 2016. Musela jsem tedy jít na Úřad práce, nově tedy pro mě v Praze (opruz!) a tam si zažádat o rodičovský příspěvek.

1. Připravte si žádost už doma - nejlíp vyplnit online a vytisknout
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=RodP140102101&SSID=M2PcHNqBbYaAEekdSWc3nQRJ7WMR~RAu

2. Připravit svůj OP a rodný list dítěte (já měla pro jistotu i oddací list, rodný list svůj a OP manžela - člověk nikdy neví)

3. v práci mi řekli, že nic nepotřebuju jinýho už - JENŽE - klasika, byrokracie... musela jsem jít ještě na OSSZ - okresní správa soc. zabezpečení, aby mi potvrdili můj příjem - tedy denní vyměřovací základ.... tak na to pozor, ať to máte, jinak vám tu žádost nevezmou...

4. podat a čekat - podat se to dá max. do 3 měsíců od skončení té PPM, penízky přijdou zpětně, ale lepší čím dřív, tím líp...

- ohledně vyplnění - jednoduché - jména, adresy, rodná čísla... atd atd...
tak... a druhá věc... zabývám se teď čím dál tím víc očkovaním, ale to tady zatím nechci rozpatlávat... hledám nějakého homeopata... je tu někdo? :-)