Hubnutí

20. května 2016 v 14:55 | Veronika B. |  Tipy
Ahoj všem,

tak jsem cca 3 měsíce po porodu... a mě pořád někdo neustále "obtěžuje" otázkami typu: "Kolik si přibrala v těhotenství, držíš dietu, kojíš, cos jedla v těhotenství... ?" a tak jsem se rozhodla, že něco málo tedy napíšu a budu všechny odkazovat sem na tento článeček.

1. Váha - opravdu je nějaké měřítko?
Přijde mi, že se my ženy nemůžeme porovnávat, která kolik váží a která kolik přibrala v těhotenství. Je to přece tak individuální záležitost a hlavně omezovat se v tomto požehnaném stavu? No snad jedině blázen! Samozřejmě ale zase neplatí pravidlo - jíst za dva!
Já jsem před otěhotněním vážila 45 kg, ano, málo, nejsem anorektička ani bulimička, jsem malého vzrůstu a mám asi lehké kosti, ale zkrátka byla to moje váha a nebyla jsem vychrtlá... dokonce jsem měla pupík. V den porodu jsem vážila 82 kg. Ano, spočítejte si to sami. Jenže já byla nemocná, měla jsem preklampsii a tak jsem zadržovala vodu v těle a stojím si i za tím, že ženy, které hodně přiberou, tak nenabraly tuk, ale opravdu je to voda... = takže váhu neřešte a hlavně, s nikým se neporovnávejte.

2. Strava v těhotenství
Přečetla jsem X článků o zdravé stravě, ale neřídila jsem se jimi. Jedla jsem všechno (vyjma samozřejmě těch obecných "zakázaných" potravin jako je sushi, tatarák, hermelín...). Jedla jsem sladké, hodně. Proto máme asi holčičku :-) Sladkým myslím pytlík gumových bonbonů, čokolády, šátečky, koláčky... , ale samozřejmě jsem se snažila jíst i hodně ovoce. Zelenina mi moc nechutnala.... ale jak říkám, jeda jsem všechno - jen jsem si dala jedno pravidlo a to je podle mě to nejdůležitější - NEPŘEJÍDAT SE!

3. Porodnice
Vážili mě tam každý den - kvůli té vodě, aby veděli, jestli tělo funguje špatně a nebo se to srovnalo do normálu. Den po porodu jsem měla asi 55 kg - což znamenalo, že jsem se fakt hooooodně po porodu vyčůrala a všechno to ze mě odešlo :-)
V den propuštění jsem vážila už 50 kg a v porodnici jsem jedla!

4. Kojení
Podle mě - nejlepší, nejkrásnější, nejněžnější, nej, nej, nej.. pro dítě i mámu. Nebudu mluvit o výhodách (cena - zadarmo, kdykoliv a kdekoliv...), ale zkrátka se mi zdá, že to miminko to z Vás prostě dostane... Asi jsem nikdy nebyla štíhlejší než teď. A ano nejím, přímo žeru, jsem jako kyselina, mám pořád hlad... ale...

5. Stravování v období kojení
Jím všechno, i sladké :-) ale řídím se pravidlem - nepřejídat se, i oběd si dělám takový, říkám tomu "hrstkový", abych se zbytečně nenacpala a nebylo mi těžko. Ale není to jen o jídle, je to i o pohybu.. taky někdy padám na hubu, ale procházka mě vždycky pěkně probudí :-)

Tak snad takhle, aspoň ve zkratce.. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama