Česká kvalita

22. dubna 2016 v 15:11 | Veronika B. |  Tipy
Po delší odmlce ze zdravotních důvodů (i jeden sešitý prst znemožní psaní všema deseti a devíti to neumím...) přináším alespoň kratičký článek, zamyšlení... tip.

Po mém stěhování z bodu A do bodu B, tedy do nového vybudovaného rodinného hnízda mě při všem možném vybavování nábytkem, balení atd napadlo, proč vlastně je u nás k dostání všemožný zahraniční "hnus" a poctivá česká práce přijde vniveč?

TAk třeba Ikea, jejich nábytek je fajn, designově velmi na výši, finančně velmi přijatelné a kvalita dostačující. Při návštěvě obchodních domů s názvem Sconto, Kika či Moebelix se mi chtělo zvracet. Veškerý nábytek poměrně drahý, designově perfektní, ale kvalitou? No prosím? Takovou skříň do dětského pokoje bych tedy těžko dala, bála bych se, že mi na dítě časem spadne, jak je křivá... a země původu? Polsko, apod... Přitom je u nás nespočet truhlářů... ale o jejich kvalitu nikdo nestojí... jsme již navyknutí mít a chtít vše, nejlépe hned, za cenu několika úvěrů, ale kvalita je mnohdy až na druhém místě. Po návštěvě několika obchodních domů v Německu jsem jaksi usoudila, že Němci chtějí hlavně kvalitu a jsou ochotní a schopní za ní zaplatit. A hle, našlo se dost kousků nábytku, které jsou jaksi původem českých ručiček. Uznávám, že cenově to nevycházelo o tolik dráž, než Ikea a taky se přiznávám, že jsem dala i přesto přednost Ikey... jenže proč? Protože mi Ikea veškerý nábytek přivezla od objednání druhý den a vynesla až na místo určené za pouhých 650,- Kč. V Německu bych jaksi musela vše naložit sama a odvézt... bohužel.

Ale proč vůbec článeček píšu, nějak mě už začal vadit "smrad", tedy parfemace z plínek Pampers. Moje peněženka začala také trošku plakat vzhledem ke spotřebě 2 měsíčního prcka... pátrala jsem tedy, některé maminky jistě znají plínky s názvem Dada. V Čechách nejsou téměř k sehnání, pokud si je objednáte z nějakého internetového shopu, většinou dorazí se zpožděním nebo jako mě - vůbec. Dají se sehnat na aukru a jiných bazarech. Od maminek, které je kupují v zahraničí, tedy v Polsku. Jedná se o ČESKÉ pleny pro polský trh. Já rodačka ze severu to mám na hranice kousíček a tak jsem tedy neváhala a zajela do Polska, resp. obchod s názvem Biedronka. Plenky vychází velmi levně, ale opravdu velmi levně na počet kusů a hlavně, pleny jsou srovnatelné kvalitou s Pampers, řekla bych, že jsou dokonce lepší. Moje dcerka zatím netrpí, snad ani nebude, na nějaké ekzémy, ale znám dítko s atopickým ekzémem, které nesnese žádnou plenku, vyjma naší zlaté české Dády pro polský trh.

Uznávám, že vychytávka u Pampers, kdy Vám zmodrá pruh na plence, když je Vaše dítko ve vlhku Dáda postrádá, ale každá máma po čase zjistí, kdy se její dítko počůrává, jak asi často a kdy je potřeba plenku vyměnit, aby bylo dítko v pořádku a v suchu.

Dnešním tipem jsou tedy plenky Dada, zkuste mrknout na google mapy, kde je nejblíž pro Vás obchůdek Biedronka v Polsku...

Ahoj, zase příště, až ten můj malej čertík bude někdy přes den spát (dnes je to krásná a příjemná výjimka)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama