Duben 2016

Těstovinová klasika s masem

28. dubna 2016 v 13:05 | Veronika B. |  Recepty
Po chvíli na mateřské dovolené mi už docházejí nápady na vaření... tedy vaření.. na zlaté a dobré rychlovky...(i fotky mému času odpovídají - pak slibuju, že upravím fotky + dám správně příbor :-)))

Maminky samozřejmě moc času na vaření nemají, proto asi každá ocení rychlý, zdravý, dobrý a lehce stravitelný oběd.

Klasika, která mě dnes k obědu napadla, na kterou jsem trošku pozapomenula, ale nikdy neomrzí, není to vůbec cizí recept, všichni ho znají..ale třeba někdo trošku zapomenul, jako já :-)

Tak pro připomenutí:

Těstovinový salát:
  • celozrnné těstoviny
  • zakysaná smetana
  • rajče
  • okurka
  • saláty
  • koření
Maso:
  • kuřecí prsíčka
  • koření
V rychlovarné konvici si uvaříme vodu na těstoviny, kterou nalijeme po uvaření do hrnce na plotnu, vaříme těstoviny, cca 7-9 minut (já teď používám těstoviny z Německa)
Mezitím si nakrájíme na kousky okurku, rajče a saláty (použila jsem dnes little gem - klasika a červený), jako TIP - omývám vše v octové vodě...)

V míse smícháme nakrájenou zeleninu, přisypeme těstoviny, které promícháme s olejem (slunečnicový BIO), necháme trošku vychladnout a přidáme zakysanou smetanu, já přidávám koření - též "zdravější", pokud nejsou po ruce čerstvé bylinky... těstovinový salát dáme na chvíli do lednice

Připravíme si kuřecí prsíčka, která omyjeme a nakrájíme na malé kousky. Na bio oleji - či butterschmalzu osmažíme - lehce jen osolíme a přidáme zlehka pepř.

Celé je to zdravé, chutné a hlavně - RYCHLÉ! :-)

Česká kvalita

22. dubna 2016 v 15:11 | Veronika B. |  Tipy
Po delší odmlce ze zdravotních důvodů (i jeden sešitý prst znemožní psaní všema deseti a devíti to neumím...) přináším alespoň kratičký článek, zamyšlení... tip.

Po mém stěhování z bodu A do bodu B, tedy do nového vybudovaného rodinného hnízda mě při všem možném vybavování nábytkem, balení atd napadlo, proč vlastně je u nás k dostání všemožný zahraniční "hnus" a poctivá česká práce přijde vniveč?

TAk třeba Ikea, jejich nábytek je fajn, designově velmi na výši, finančně velmi přijatelné a kvalita dostačující. Při návštěvě obchodních domů s názvem Sconto, Kika či Moebelix se mi chtělo zvracet. Veškerý nábytek poměrně drahý, designově perfektní, ale kvalitou? No prosím? Takovou skříň do dětského pokoje bych tedy těžko dala, bála bych se, že mi na dítě časem spadne, jak je křivá... a země původu? Polsko, apod... Přitom je u nás nespočet truhlářů... ale o jejich kvalitu nikdo nestojí... jsme již navyknutí mít a chtít vše, nejlépe hned, za cenu několika úvěrů, ale kvalita je mnohdy až na druhém místě. Po návštěvě několika obchodních domů v Německu jsem jaksi usoudila, že Němci chtějí hlavně kvalitu a jsou ochotní a schopní za ní zaplatit. A hle, našlo se dost kousků nábytku, které jsou jaksi původem českých ručiček. Uznávám, že cenově to nevycházelo o tolik dráž, než Ikea a taky se přiznávám, že jsem dala i přesto přednost Ikey... jenže proč? Protože mi Ikea veškerý nábytek přivezla od objednání druhý den a vynesla až na místo určené za pouhých 650,- Kč. V Německu bych jaksi musela vše naložit sama a odvézt... bohužel.

Ale proč vůbec článeček píšu, nějak mě už začal vadit "smrad", tedy parfemace z plínek Pampers. Moje peněženka začala také trošku plakat vzhledem ke spotřebě 2 měsíčního prcka... pátrala jsem tedy, některé maminky jistě znají plínky s názvem Dada. V Čechách nejsou téměř k sehnání, pokud si je objednáte z nějakého internetového shopu, většinou dorazí se zpožděním nebo jako mě - vůbec. Dají se sehnat na aukru a jiných bazarech. Od maminek, které je kupují v zahraničí, tedy v Polsku. Jedná se o ČESKÉ pleny pro polský trh. Já rodačka ze severu to mám na hranice kousíček a tak jsem tedy neváhala a zajela do Polska, resp. obchod s názvem Biedronka. Plenky vychází velmi levně, ale opravdu velmi levně na počet kusů a hlavně, pleny jsou srovnatelné kvalitou s Pampers, řekla bych, že jsou dokonce lepší. Moje dcerka zatím netrpí, snad ani nebude, na nějaké ekzémy, ale znám dítko s atopickým ekzémem, které nesnese žádnou plenku, vyjma naší zlaté české Dády pro polský trh.

Uznávám, že vychytávka u Pampers, kdy Vám zmodrá pruh na plence, když je Vaše dítko ve vlhku Dáda postrádá, ale každá máma po čase zjistí, kdy se její dítko počůrává, jak asi často a kdy je potřeba plenku vyměnit, aby bylo dítko v pořádku a v suchu.

Dnešním tipem jsou tedy plenky Dada, zkuste mrknout na google mapy, kde je nejblíž pro Vás obchůdek Biedronka v Polsku...

Ahoj, zase příště, až ten můj malej čertík bude někdy přes den spát (dnes je to krásná a příjemná výjimka)

Vztah na dálku

6. dubna 2016 v 21:41 | Veronika B. |  Život
Dnes jsem si vzpomněla na mou zkušenost... vztah na dálku. Jaký máte názor na takové chození?

Já osobně jsem si tím prošla, vztah trval cca 2 roky a na dálku trval rok. Po celou dobu nedošlo z mé strany k žádné nevěře, či myšlenkám na ní...ale jedno přicházelo velmi často - stesk, smutek, samota.

Nevím, jak vyjádřit slovem, písmenky, slovo stesk. Pociťovala jsem často sebe, jako sladkou kapku vody uprostřed moře. Byla jsem sama a osamělá mezi ostatními. Někde za mnoho kapkami slané vody byla ta moje druhá sladká kapka vody, ale byla daleko. Mohla jsem se s ní vídat vždy na velmi krátký čas a hlavně.... ne často. Nemožnost podělit se o zážitky, prožívat bolístky, potřeba objímat... mě nakonec dovedla na myšlenku, že tohle prostě nejde.

Řekla bych ale, že záleži na povaze lidí a hlavně... na tom, jaký žijí život. Ta moje sladká kapka vody měla mnoho koníčků a tak asi neměla čas si tolik postýskávat jako já. Asi to chce být trošku vytíženější a nečekat stále u telefonu či notebooku, kdy se ta druhá kapka ozve, protože je to ubíjející, člověk si pak stýská ještě více...

Celkově, abych tak řekla, vztah na dálku za to stojí, ale dobře si rozmyslete, jestli na to máte...

článeček o ničem, ale nějak jsem se z toho zase musela vypsat... ;)