Baví mě žít každý den

3. února 2016 v 20:27 | Veronika B. |  Život
Myslím si, že máme obrovské štěstí, v jaké době dnes žijeme. Sice se může zdát, že se pomalu ale jistě ten svět nějak bortí, ale pořád máme veliké šance prožít šťastný a spokojený život.
Málokdo si uvědomuje, jak je supr ráno vstát a jít do lednice pro snídani. Někdo někde nemá ani ten luxus vlastní postele, natož pak plnou lednici jídla. Mít práci je taky fajn. Sice se může zdát, že žití ze sociálních dávek a flákání se celé dny doma je supr, ale obohati to nějak psychicky člověka? Dokáže potom něco člověk? Může být na sebe pyšný?
Cestování je jedna z věcí, díky které můžeme poznávat svět a sebe samé. Však všechny ty technologie které jsou dnes kolem nás jsou skvělé. Odjedeš prostě do země na několik měsíců, ale denně komunikuješ s rodinou přes skype a další... Ne jako dřív, když po půl roce přišel dopis, protože se ještě třikrát ztratil a byl kompletně vybrán... a za tu dobu se ledacos změnilo...
Celkově si myslím, že by člověk měl být vděčný za svůj život a vytěžit z něho maximum. To bytí tady je časově omezeno a měli bychom si vzít s sebou do hrobu nějaké ty pěkné zážitky. Samozřejmě jsou v životě ty horší chvíle, ale i ty stojí zato. Mnohdy se z nich můžeme poučit do budoucna a čerpat zkušenost, která je k nezaplacení. Musíme si umět vážit maličkostí, protože si myslím, že takové ty maličkosti, jako probouzení se každé ráno vedle osoby, která Vás miluje, či ona zmíněna lednička plná jídla, teplé oblečení, voda... jsou věci, které si musíme uvědomit že máme a cenit si jich. Lidé jsou potom negativní a neustále všechno kritizují...
Žijte každý den tak, jako by měl být Váš poslední a každé ráno děkujte životu za všechno, co máte... protože uvědomění toho všeho tkví v tom, že jsme zdraví, inteligentní a mocní.
Hezké dny všem, V.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama