Jak připravit hezkou svatbu

30. ledna 2016 v 19:02 | Veronika B. |  Tipy
Dnes bych se chtěla podělit zkušeností, která některé z Vás teprve čeká. V podstatě se jedná o pokračování příběhu "Svatba". Jak jsem již zmínila, měla jsem téměř rok na všechny přípravy, které nás čekali. Nicméně, práce, škola, koníčky... a najednou se zdálo, že rok je hrozně krátká doba...

V dnešní době svatebních agentur můžete využít pomoci svatebních koordinátorek a nemusíte se o nic starat, ale já měla jasno, že pak nebudu na celé přípravy tak pyšná, když je za mě udělá někdo jiný... rozhodla jsem tedy, že se obejdeme bez všech koordinátorek a podrobných seznamů a zvládneme to sami.

Jako první a asi nejdůležitější, na čem jsme se s mužem shodli byl datum - 11. 7. 2015, já prosila, aby to bylo po státnicích, a červen mi přišel moc narychlo, proto až červenec, a číslo 11 je takové naše "výroční". Když se vybral datum, začali jsme hledat místo, rovnou jsem věděla, že nemám zájem o nějakou honosnou svatbu, ale normální hezkou a hlavně pohodovou atmosféru. Nějaké zámky, netradiční místa jsem vyloučila. Pohledali jsme na internetu a během hodiny jsme našli ve městečku Raspenava hotel, pod názvem - Hotel Zámeček. Je to kousek od Liberce a tak jsme se rozhodli, že se tam pojedeme podívat. Salonek pro cca 40 lidí, nádherná zahrada a příjemný majitel, bylo tedy jasné, že jiné místo se hledat nebude. Ani jsme si nepřipouštěli variantu, že by v červenci mohlo pršet... prostě, svatba bude venku, v zahradě.
Poté jsem našla informace na internetu, že je potřeba svatbu sladit do určitých barev. Manžel má rád černou, a mě to bylo poměrně jedno. Mám ráda teplé a příjemné barvy, ale vede u mě třeba zelená. Začala jsem hledat dorty, to mě přišlo mnohem důležitější než šaty (jsem vůbec ženská?!). Našla jsem skvělý dort, který mě ihned okouzlil... takže bylo jasné, že svatba bude zeleno-bílá (krémová).


Tento dort vychází cca na 70 porcí a kolem 5000,- Kč, já jsem raději zvolila výrobu mé kamarádky, která to zvládla dost obstojně - důležité bylo, že dort skoro nezbyl, všem strašně chutnal, nebyl tak sladký, plný ovoce a piškotového těsta - no dokonalé!

Začala jsem tedy řešit svatební výzdobu, tak jsem si zhruba řekla, jak bych chtěla, aby svatební tabule vypadala a zkrátka jsem objednala to, co se mi líbilo. Doporučuji servery:
http://www.nejkrasnejsi-svatba.cz
http://www.svatba-eshop.cz
Jinak co šlo, to jsem si vyrobila sama a nebo s pomocí mých kamarádek. Přišlo mi to mnohem osobnější a opravdu si člověk celé té události podle mě váží jinak. Vyrobila jsem pokladničku na blahopřání (a v těch obálkách také finanční dary, víte jak to je), kapsičku na kapesníček, na slzičky, košíčky na rýži a kvítky, dekoraci na auto ...Nějak v listopadu jsme si udělali s mým mužem výlet do Prahy k Rýdlovi, u něj takřka hned vybrali prstýnky a doma je přes internet objednali. Ty nám přišly už v prosinci.


Šaty jsem nakonec vybírala až někdy v březnu, kdy už mi teklo do bot a každý chtěl vidět fotku. Doporučuji salón Angelika v Liberci. Měla jsem určitou představu a nakonec jsem skončila úplně jinde, ale šaty vybrány téměř po 15 minutách - nádhera... Potom jsem doladila šperky, boty a bylo hotovo. Na vlasy a makeup doporučuji šikovnou holčinu z Liberce Adélku Bursovou. Dojede domů, udělá podle představ. Manikúru jsem si vyrobila sama.


Různě jsem pokoupila takové ty věci jako modrý podvazek, lampiony, svíčky Ikea, lucerny Ikea ....

Manžel potom vyrobil svatební oznámení a různé ceduličky na stůl, jakožto grafik. Oznámení jsme vozili společně s koláčky, které upekla moje mamka někdy začátkem června - odragování od státnic. Koláčky byly 4 druhů - tvarohové, makové, ořechové a povidlové, klasicky do bílých košíčku, které jsem ozdobila zelenou mašlí. Moje babička upekla ještě takové oříškové větrníky, které jsme pak hostům dávali jako výslužku na svatbě.

Hudba byl trošku problém, DJ - drahá věc, Kapela - hodně drahá věc... a hlavně, jak vyhovět mladým, starším, prarodičům... nakonec jsme zvolili metodu notebooku a windows media playeru a udělali mix, který pak vlastně vyhovoval všem. Během obřadu nám z notebooku a repráčků hrál Yiuruma - výborný klavírista. Ani jeden z nás moc netančíme a neumíme to, ale jako svatební song jsme si vybrali Lanu del Rey - Young ang beautiful, byla to pro nás hodně tématická píseň... video ze svatebního tance nikdy nikomu neukážeme... šlapeme si na nohy, snažíme se o waltz, ale ten pocit je v nás a ten nám nikdo nevezme.

Termín svatby jsme si rezervovali už někdy v říjnu, ale na samotnou matriku jsme osobně zašli až někdy koncem května.

Hostinu jsme s majiteli Hotelu Zámečku domluvili koncem června a během pár minut - přípitek, knedlíčková polévka, svíčková, dort dovezeme, večeře - grilování a nějaké to ovoce a sýrové mísy... Za to velké díky, protože jídlo bylo výborné.

Květiny jsem řešila za minutu dvanáct, ale v dnešní době, kdy se obchodníci předhánějí a chtějí zákazníkovi vyhovět, tak nebyl problém i v malém městě sehnat kaly a nechat připravit květinu pro nevěstu, dvě pro maminky, 3 pro družičky, jednu malou na házení květinou a ženichovi do klopy. Květiny byly čerstvé, krásné, voňavé a vyšly na cca 3000,- Kč včetně těch, které jsme měli na svatebním stole a dortu. Malé květinářství v Jablonci nad Nisou - T.R.S.

Počasí byl akorát problém. S tím se nedalo nijak domluvit. Od pondělí do čtvrtka hodně pršelo. Smířila jsem se tedy s tím, že bude svatba vevnitř. V pátek jsme jely s holkama zámeček nazdobit, vše připravit a foukal neuvěřitelný vítr, bylo něco kolem 14 stupňů. V sobotu ráno jsem se ale probudila a obloha byla modrá, svítilo slunce a venku něco kolem 21 stupňů - prostě na přání. A jestli jsem byla nervózní? Vůbec ne, proč taky? Jediné co mě trošku trápilo, byl souboj s naším malým pokládkem, zda-li mě ušetří ranní nevolnosti nebo ne. Naštěstí jsem ten den neměla žádné potíže, pouze odpoledne na mě padla únava, a večer trošku nechuť k jídlu. Ale jinak bez výhrad.

Nějak jsem celou svatbu nehrotila, co bude, to bude, co nebude, holt nebude. Hlavně, když bude legrace a všechno vyjde. V tomhle jsem hodně narazila u svých kamarádek, které měly tendenci mi svatbu naplánovat do detailu... nicméně, s mým mužem jsme v tomto hodně spontánní a je pravda, že po půl roce každý na naši svatbu vzpomíná v hezkém s komentáři, že na takový supr svatbě ještě nebyli... Musím říct, že někdy je lepší se vyhnout detailnímu plánování, však to zklamání z toho, když to nevyjde dle představ musí být hrozné... my jsme improvizovali a všechno dopadlo dobře. Hosté se bavili, my jsme si to užili, já tedy bohužel s mým prvním trimestrem musela odolávat jídlu, tak moc bych si dala, ale žaludek si myslel něco jiného....

Na závěr přidávám pár fotografií a někdy v dalším článku dorazím ten zbytek ze svatby... ten průběh, jaké to vlastně bylo :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama